Vdes nga gripi i derrave pas takimit me Obaman?!

Shko poshtë

30042009

Mesazh 

Vdes nga gripi i derrave pas takimit me Obaman?!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama javën e kaluar ishte për vizitë zyrtare në Meksikë, derisa nëpër muzeun e qytetit e ka udhëzuar Felipe Solis, i cili vetëm një ditë më pas ka vdekur nga simptomat e gripit të derrave.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Robert Gibbs ka thënë se Obama ndjehet mirë si dhe është mirë me shëndet.

Ai ka shtuar se SHBA-të me kujdes është ndjekur këtë sëmundje e cila ka marrë mbi 80 jetë njerëzish në Meksikë. Në SHBA deri më tani janë shënuar 11 raste të infektimit me këtë grip.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi