Mirembajtja e trupit dhe akne.

Shko poshtë

Mirembajtja e trupit dhe akne.

Mesazh nga donbeco prej Thu Apr 30, 2009 3:13 pm

Per ate qe s'e kuptojne ( Akne) dmth pucrrat, qe vijne ne moshen e adoleshences. Pastrimi i tyre keshillohet vetem me sapun dhe uje te vaket.
Perdorimi i kremerave te shumte, mund te lejne shenjat e tyre.

Pastrim i mire i fytyres, behet me leng limoni.

Per grate shtatezene:

Dihet qe trupi peson ndryshimin e saj dhe lekura behet me elastike. Per te mos mbetur shenjat , keshillohet vaj i ullirit i cili zbut mire lekuren. E njejta gje edhe per gjoksin, pasi fryhet, por kur hiken gjiri, mbesin shenjat. Mos u habisni kot pas kremerave.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi