Giggs fiton çmimin Lojtari i Vitit nga PFA

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27042009

Mesazh 

Giggs fiton çmimin Lojtari i Vitit nga PFA
Giggs fiton çmimin Lojtari i Vitit nga PFA


Veterani i Manchester United, Ryan Giggs, është nderuar me çmimin Lojtari i Vitit për sezonin 2008/2009 nga Asociacioni i Futbollistëve Profesional (PFA).
35-vjeçari ishte favorit sentimental për çmimin dhe pavarësisht se ishte fillestar në vetëm 12 ndeshje këtë sezon (34 paraqitje gjithsej) u emërua lojtari më i mirë në vend duke mposhtur kapitenin e Liverpoolit, Steven Gerrard.Ky ishte shpërblimi më i madh individual në karrierën 18-vjeçare të Giggs, pasi shumë më herët në karrierë kishte fituar dy herë çmimin Lojtari i Ri i Vitit.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi