Marseja “prek” titullin kampion pas 17 vitesh

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27042009

Mesazh 

Marseja “prek” titullin kampion pas 17 vitesh

Marseja tashme eshte akoma me prane titullit kampion ne France pas fitores 2-1 ndaj Liles ne javen e 33-te.

I vetmi rast per t’u shenuar ne pjesen e pare ishte 11 metershi i humbur nga Lila ne minuten e 41-te pas nje prekje me dore te Niang. Me fillimin e pjeses se dyte, Hazar shenon golin e avantazhit per Lilen, por skuadra e Gerets kunderpergjigjet 5 minuta me pas me Sherju, duke barazuar rezultatin ne 1-1.

Kane kaluar vetem pak minuta dhe ishte Niang ai i cili shenon edhe golin e fitores per Marsejen e cila shkeputet tashme 5 pike nga Bordoja e vendit te dyte, edhe pse keta te fundit kane nje ndeshje me pak. Ky eshte shansi me i mire per skuadren e kapitenit Cana per te fituar titullin kampion pas 17 vitesh.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi