Rafael Benitez nënshkruan marrëveshje pesëvjeçare

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Rafael Benitez nënshkruan marrëveshje pesëvjeçare


Rafael Benitez ka nënshkruar marrëveshje të re pesëvjeçare me Liverpoolin, duke iu dhënë fund spekulimeve disa mujore rreth të ardhmes së tij.

Benitez më në fund i ka qëndruar besnik klubit që aktualisht drejton, ai ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare, e cila do ta mbajë atë në Anfield deri në vitin 2014.

E ardhmja e Benitez me Liverpoolin ka qenë në dyshim që kur ai zbuloi në janar se kishte refuzuar ofertën e parë të klubit, por sonte klubi anglez ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me spanjollin.

"Zemra ime është me Liverpoolin, andaj jam i ngazëllyer që nënshkruaj marrëveshje të re. E dua këtë klub, tifozët dhe qytetin, dhe me një klub të tillë dhe tifozë të tillë, kurrë nuk do të mund t'i thosha jo. GJithmonë e kam bërë të qartë se dua të jem këtu për një kohë të gjatë dhe kur ta kompletoj konbtratën, kjo do të thotë se kam kaluar më shumë se një dekadë në Liverpool.

Kontrata e tij do të sjellë edhe një ngritje të të ardhurave të Benitez, që aktualisht merr 3 milionë funte në vit.[
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi