Del Piero: Vendi i dytë nuk mjafton

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Del Piero: Vendi i dytë nuk mjafton
Juventusi gjendet në vendin e tretë në Serie A me pikë të barabarta me Milanin, ndërsa kapiteni Alessandro Del Piero thotë se lufta për pozitën e dytë nuk është diçka që i shkon përshtat Zonjës së Vjetër, prandaj bardhezinjtë duhet ta përmirësojnë nivelin e lojës, që në sezonin e ardhshëm të luftojnë për trofe.

“Nuk është problemi që të sjellësh në skuadër dy ose tre lojtarë të mirë dhe gjërat do të ndryshojnë. Ekzistojnë edhe shumë faktorë të tjerë, të cilët janë pengesë për të arritur sukses”.

“Megjithatë, faji kryesor sërish mbetet te ne. Gabimet në mbrojtje dhe në sulm, na kanë parandaluar të tregojmë më të mirën. Këto elemente duhet t’i përmirësojmë në të ardhmen, sepse nuk dëshiroj të pozicionohem më në vendin e dytë ose të tretin”, ka thënë ikona e Juves për “Tuttosport”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi