Reali ruan shpresat për titull

 :: News.... :: Sport

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

22042009

Mesazh 

Reali ruan shpresat për titull
Mbretërit nga Real Madridi kanë shënuar fitore mjaft të vështirë kundër Getafes për të mbajtur gjallë shpresat për titull.

Takimi i zhvilluar të martën mbrëma në Santiago Bernabeu, ndërmjet Real Madridit dhe Getafes, ka përfunduar me fitoren prej 3-2 të Los Blancos.

Të parët kaluan në epërsi mysafirët (10’) me një gol të Soldados, mirëpo pa përfunduar pjesa e parë (45’+1), vendasit barazuan shifrat me anë të Gonzalo Higuain.

Edhe në pjesën e dytë, ishin sërish mysafirët ata që krijuan avantazhin me anë të Juan Albin kur po shkonte minuta e 83-të, por mbretërit në lojë i ktheu Guti, i cili barazoi rezultatin pas vetëm tre minutash (86’).

Drama e vërtetë u zhvillua në minutat e fundit të ndeshjes, kur Iker Casillas mbrojti penalltinë e Casqueros (89’), ndërsa Gonzalo Higuain shënoi golin e fitores në minutat shtesë të ndeshjes (90’+3) për ta ndezur atmosferën në Bernabeu, kur kihet parasysh se pak minuta më parë (88’) Pepe u përjashtua me karton të kuq.

Me këtë fitore, Reali afrohet vetëm në tre pikë prapa Barcelonës që të mërkurën e zhvillon ndeshjen e vështirë kundër Sevillas.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi