Moratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21042009

Mesazh 

Moratti: Skam asgjë kundër Juves, por jam kundër racizmit
Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk ka asgjë kundër Juventusit pas ndëshkimit të këtij ekipi me një ndeshje pa publik për shkak të fyerjeve raciste në derbin e të shtunës.

Mario Balotelli gjatë të shtunës ishte cak i sulmeve raciste nga ana e fansave të Juventusit, ndërsa presidenti Moratti deklaroi pas ndeshjes se po të ishte në fushë do t’i tërhiqte lojtarët në zhveshtore.

Juve fitoi dënim me një ndeshje pa publik, vendim ndaj të cilit është ankuar Zonja e Vjetër.

“Fjalët e mia të së dielës nuk ishin kundër Juventusit, por vetëm në funksion të asaj që të kuptohet se është e nevojshme të gjendet një zgjidhje për problemin. Ajo çfarë ngjau nuk ishte e bukur dhe është e nevojshme të gjendet një zgjidhje për të ardhmen, që të mos përsëritet”, ka shtuar Moratti.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi