Llafazani me i madh ne bote flet pa pushuar per 5 dite e 5 net

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Llafazani me i madh ne bote flet pa pushuar per 5 dite e 5 net
Një francez ka mbajtur fjalimin më të gjatë të shënuar në histori, pesë ditë e pesë natë se ka mbyllur gojën. Me këtë gjë e ka merituar që të kategorizohet në librin e rekordeve “Gines”. Lluis Colet ka thyer rekordin botëror pasi që ka folur 124 orë pa ndërprerë. Colet ka folur për Salvador Dalín, kulturën katalonase dhe tema tjera. Ky zyrtar 62-vjeçar i administratës shtetërore, ka folur pareshtur pesë ditë e pesë net, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm, të cilin e ka mbajtur një indian që ka “bluar” 120 orë rresht. Edhe pse pjesa më e madhe e fjalëve kanë qenë të kota, shumë e kanë dëgjuar.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi