Adoleshentja martohet me qenin te heqe syrin e keq

Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Adoleshentja martohet me qenin te heqe syrin e keq
Një vajzë në Jharkhand, në lindje të Indisë, është martuar me një qen rrugaç për të larguar shpirtin e keq. Fshatarët e zonës e kanë martuar vajzën me miratimin e saj, por në marrëzinë e tyre. Vendasit në fshatin Munda Dhanda, organizuan ceremoninë sepse besojnë se ky ritual do të mposhtë çdo mallkim që mund të bjerë mbi të dhe familjen, madje mbi tërë fshatin. Vajza është e lirë të martohet më vonë në jetë, pa kërkuar divorcin nga burri. Supersticionet janë të përhapura në Indi, veçanërisht në zona rurale ku anafalbetizmi është i përhapur.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi