Kafeja mund te pihet edhe me kripe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

19042009

Mesazh 

Kafeja mund te pihet edhe me kripe
Kafeja mund te pihet edhe me kripe. Ekperimenti eshte bere ne disa bare ne kryeqytetin e Tajvanit dhe shume shpejt shpikja pritet te eksportohet edhe ne Kine dhe Australi.

Per ideatoret e kafese me kripe shija e re nuk eshte aspak e cuditshme. Baristet ne Taipei po perdorin kripen pluhur per t’i dhene tjeter shije lengut te zi. Kafeja u prezantua ne dhjetorin e kaluar dhe tani cdo dite shiten 15 mije filxhane.

Baristet thone se shija e saj theksohet pas ngrenies se frutave, apo biftekeve dhe u jep shije te mire ushqimeve. Kafese i shtohet ne fund edhe pluhur kakaoje. Klientet thone se shija eshte e vecante dhe u pelqen.

Disa fermere tajvaneze po perdorin disa fara qe pelqehen nga majmunet, per te terhequr prodhuesit e kafese.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi